Bu Makale
165 Tekil
Görüntülendi.
BEYİN ve SİNİR CERRAHI OPERATÖR DR.KORAY UR’A TEŞEKKÜRLER

BEYİN ve SİNİR CERRAHI OPERATÖR DR.KORAY UR’A TEŞEKKÜRLER

 

Yaklaşık dört aydır belimde ve sağ ayağımda ağrı vardı, son iki ayda ağrılarım artı ve Sağ ayağımda his ve güç kaybı meydana geldi ağrılarım dayanılabilecek gibi değildi. Yürüyemez ve oturamaz hale gelmiştim. Sürekli yatıyor, yer sofrasında yemek yiyordum.

Pandemi nedeniyle hastanelerden randevu almak gerçekten çok zordu, uzun uğraşların sonunda Çiğli Eğitim ve Araştırma hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi bölümünde bir doktora eşimin kolunda çat kapı girdik, randevu alamadığımı ve canımın çok yandığını yürümekte zorluk çektiğimi anlattım. Doktor acı çektiğimi görünce hemen hastane girişimi yaptırıp, MR çektirmemi istedi…

 

MR sonucunu aldıktan sonra Operatör Dr. Koray Ur’dan randevu aldık, randevu günü eşimle birlikte tekrar hastanenin yolunu tutuk, MR’yi inceledi ve Doğan Bey sizi hemen ameliyata almam gerekir dedi.

 

Ameliyattan başka şansım yok mu? diye sorduğumda üç gün arayla üç iğne vurulmamı son iğneyi vurulduğum gün tekrar görüşmemizi istedi…

İlk kez tanışmamıza rağmen Dr. Koray Bey’e durumumun ne olduğunu sorduğumda belimde yaşadığım büyük sorunu bir bir anlattı.

 

Koray Bey’in samimiyetini, sıcaklığını, yaklaşımını ve en önemlisi ilgisini görünce çok şaşırdım… Devlet Hastanesinde böyle bir hekimle tanışmamız beni ayrıca mutlu etti… Gerekli konuşmalardan sonra, tedavi sürecini ve izleyeceği yolu anlattı.

 

Koray Bey, bilgi verirken akıma birden Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Beni Türk Hekimlerine Emanet Edin’ sözü aklıma geldi ve kendisine bende güvendim, inandım kendimi size emanet ediyorum dedim.

 

Belimde Sinir üzerinde kist oluşmuş, fıtık, yoğun kireçlenme, belde düzleşme ve kayma varmış bu sorunlar ameliyatla giderilebileceğini belime en az dört platin takılması gerektiğini anlattı…

Doktorumuzun verdiği iğneleri vuruldum ve 10 gün sonra kontrole gittik değişen pek bir şey olmadığını söyledim Doktorumuz Koray bey hemen ameliyat olmam gerektiğini ameliyat olmazsa ve bu arada sinir koparsa ayağımın düşeceğini söyledi. Ayak düşmesinin ne olduğunu sorduğumda bastonla yürüyebilirsin dedi.

 

Fakat ameliyat için gün vermekte çok zorlandı çünkü çok yoğunmuş, kendisin ve ameliyathaneni boş olduğu zamanı ayarlayınca haber vereceğini söyledi yaklaşık 10 gün sonra ameliyat oldum.

 

Ameliyattan önce ne söylediyse ameliyattan sonra onları yaşadım. Ağrılarım tamamen bitti sağ ayağımdaki his kaybı ve uyuşukluk devam ediyordu onuda fizik tedavisi ile aşacağımı söyledi. Yaklaşık dört ila altı ay arasında düzeleceğimi söyledi.

 

Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beyin Cerrahisi bölümünde bir hafta yattım eşim refakatçı olarak yanımda kaldı. Bu bir hafta da doktorumuz Koray bey her gün en az iki kere kontrole geldi. Hemşireler keza öyle sürekli ilgilendiler.

 

Başta beni ameliyat ederek acılarımın son bulmasını ve normal yaşantıma dönmemi sağlayan Doktor Koray Ur ve ameliyatıma giren diğer Doktor Emre Çavuşoğlu’na serviste yatarken benimle ilgilenen hemşirelere, her gün pansumanımı yapan hemşireye çok teşekkür ediyorum.

 

Tanımadığım bir doktorun ve hemşirelerin özel hastanede gösterilen ilgi alakadan eksiği olmayan destekleri için teşekkür ediyorum.

 

Ettiği Hipokrat yeminini hiç unutmadan devlet hastanesi doktoru olarak hastasıyla bu kadar ilgilenen bir doktor var deselerdi kesinlikle inanmazdım ama gözlerimle gördüm ve yaşadım.

 

Ha bu arada şunu da söylemek istiyorum yalnız benimle değil ameliyat ettiği diğer hastalarla aynı şekilde ilgilendiğini refakatçı olarak benimle hastanede kalan eşim söyledi. Bütün hastalarına aynı ilgi alaka ile yaklaşan bir doktor Koray Ur’a tekrar tekrar teşekkür ediyorum.

 

Son olarak bu zor günlerimde telefonla arayarak ve mesaj atarak moral veren akrabalarıma ve dostlarıma teşekkür ediyorum.

 

Sağlıcakla Kalın

 

   
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×