Abdullah Gül'den Remzi Albayrak'a destek mesajı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesinde geçtiğimiz günlerde İtfaiye Daire Başkanlığının düzenlediği  tatbikat sırasında talihsiz bir olay yaşanmış ve iki itfaiye eri vefat etmeş bunun sorumlusu olarak gösterilen ve  yoğun bir saldırıya uğrayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dair Başkanı Remzi Albayrak'a İzmir Bosna Sancak Kültür ve Yardımlaşma Dernek Başkanı Abdullah Gül sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla desteklerini açıkladı.

 

Dernek Başkanı Abdullah Gül, sosyal medya hesabından Remzi Albayrak'a destek mesajında şunları ifade etti;

 

'İstanbul Büyük Şehir İtfaiye Daire Başkanlığına bağlı Ekip Aracında yaşanın Talihsiz Kazada 2 itfaiye eri yaşamını kaybetmiştir. Yaşamını kaybeden itfaiyeci kardeşlerimize Allah’tan rahmet acılı ailelerine ve tüm İtfaiye camiasına başsağlığı dileriz.

 

Bu üzücü kazada Daire Başkanı Boşnak Camiamızın Değerli evladı Remzi ALBAYRAK haksız saldırı ve suçlamalara maruz kaldığını görmekteyiz. Geçmişte uzun yıllar Türk Silahlı Kuvvetlerinde Albay rütbesi ile Şeref’le ve layıkıyla başarılı bir görev yapan Remzi ALBAYRAK İstanbul İtfaiye Daire Başkanlığında üstlendiği bu görevde geçmiş dönemde alınan hatalı merdivenlerden sorumlu tutulmaya çalışılıyor.

 

İhmalden kaynaklanan bir kusur var ise gerekli teknik incelemelerin sonucunda yargının kararına saygılıyız.

Haksız yere siyasi suçlamalara hedef olan Remzi ALBAYRAK'ın görevini layıkı ile yaptığına inanıyoruz.'

 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×