SABA TÜMER “MUTLULUK BİR TERCİHTİR” DEDİ


İzmir Alsancak Rotary Kulübü ekranların neşeli kahkahaları ile tanınan ünlü sunucusu Saba Tümer’i konuk etti. Alsancak Rotary üyelerinin yanı sıra pek çok kulüpten üyenin de ilgiyle izlediği toplantıda Tümer, mutluluğun aslında kişisel bir tercih olduğunu dile getirerek, “Mutluluğumuzu ancak ve ancak kendimiz yaratırız. Daha iyi bir yaşam sürerek mutluluğun kendiliğinden geleceğini beklemek bizler için büyük bir yanılsamadır aslında… Mutluğun anahtarı elimizde ve tek yapmamız gereken şey ise anahtarı çevirerek kilidi açmak. Bunun için de önce şükretmeyi, affetmeyi, mutlu etmeyi ve mutlu olmayı öğrenmeliyiz” dedi.

“21 Günde Mutluluk” kitabıyla kendi hayatından yola çıkarak oluşturduğu farkındalık yolculuğunda insanlar arasındaki etkileşimin de çok önemli olduğuna dikkat çeken ünlü sunucu, “Bazı insanlar mutsuzluktan besleniyor, enerjinizi tüketen insanlardan uzak durun. Mutluluk bir haldir, bir beklenti olmaması gerekiyor. İnsanın en uzun ilişkisi kendisiyle olan ilişkisidir. Ne kadar çok kendinizle ilgilenirseniz o kadar mutlu olursunuz. Dünyayı kurtarmanın yolunu bulmak istiyorsanız önce mutu olmanın yolunu bulun” şeklinde konuştu. 


Alsancak Rotary Kulübü Başkanı Sezai Nüzhet Noyan ise, “Toplum olarak zor bir dönemden geçiyoruz, bunun etkileriyle baş etmek hepimiz için zor olsa da mutlu olmanın sırrının içimizde olduğunu söyleyen, verdiği küçük anekdotlarla bize bu konuda yol gösteren kahkahalarıyla meşhur değerli konuğumuz Saba Tümer’e bizlere inanılmaz bir gün yaşattığı için çok teşekkür ediyoruz” şeklide konuştu.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×