banner183

BOŞNAKLARIN KAHRAMAN NİNESİ, "NANA FATA" NIN BÜYÜK ZAFERİ...

Sırp Ortodoks Kilisesi, kiliseyi, Fata Orlović'in 1992'den 1995'e kadar süren savaşın yıkımı sırasında yedi çocuğu ve Sırplar tarafından idam edilen kocası Šaćir ile birlikte bırakmak zorunda kaldığı mülkün üzerine inşa etti.

 

1 Ekim 2019'da Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi bir karar verdi, yani BH'nin Konjević Polje'deki Fate Orlović'in bahçesinden kilisenin kaldırılmasını emreden kararları uygulaması gerektiğine dair nihai bir karar. Mahkeme, yetkililerin, başvuranın mülkiyetinde bulunan ve Bosna-Hersek Hükümeti'nin talep ettiği söz konusu mülkün geri alınması hakkını belirleyen 1999 ve 2001 tarihli nihai ve bağlayıcı kararlara uymadığını tespit etmiştir. Sırp Cumhuriyeti kuruluşu herhangi bir gerekçe sunmayarak mülkiyet haklarının ciddi şekilde ihlaline neden oldu.

 

Yıllardır SOYKIRIMDA Ailesinden 22 kişiyi öldüren Bosnalı Sırplara karşı verdiği adalet savaşını her türlü baskı, tehdit ve ahlaksız tekliflere karşı direnerek mücadele vermiş olan 82 yaşında ki Nana Fata, 'Kocam ve ailem olan ORLOVİÇ'LERİN (KARTALOĞULLARI) kemikleri mezarlarında sızlamayacak' dedi.

 

1000 yıldır kuzeylerden gelmiş olanlar binlerce yıllık vatanlarında yaşayan Boşnakları yok edip topraklarına sahip olmak için vermekte oldukları insanlık dışı savaşlardan sonuncusunu da, bir tek bir Boşnak ninesi karşısında kaybettiler!

 

Aşırı milliyetçi Sırplar, Karadağlılar (Çetnikler) ve Hırvatlar (staşlar), Boşnakları öldürdüler ama, yok edemediler, yok edemeyecekler.

Kaynak: Balkantimes PRESS

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163