AYVALIK, EBEDİYETE İNTİKAL EDİŞİNİN 81. YILDÖNÜMÜNDE ATASINI ANDI

AYVALIK, EBEDİYETE İNTİKAL EDİŞİNİN 81. YILDÖNÜMÜNDE ATASINI ANDI

 

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK,  ebediyete intikal etmesinin 81. yıldönümünde saygı ve özlemle anıldı.

 

Ayvalık’ta; ilçe merkezinde ki Cumhuriyet Meydanı’ndaki ilk tören; Ayvalık Kaymakamı Gökhan Görgülüaslan, Garnizon Komutanı Albay Fevzi Koyuncu, Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, Cumhuriyet Başsavcısı Kürşat Albayrak, BAÜ Ayvalık Meslek Yüksek Okulu Müdürü Dr. Yakup Dinç, daire amirleri, gaziler, şehit aileleri, siyasi partilerle sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve kalabalık bir vatandaş topluluğunun katılımıyla Atatürk anıtına çelenk sunumuyla gerçekleşti.

Sırasıyla; Ayvalık Kaymakamlığı, Garnizon Komutanlığı ve Ayvalık Belediyesi’nin Atatürk anıtına çelenklerini sunmasının ardından saat 09.05’te iki dakikalık saygı duruşu ile ilk tören sona erdi. Altınova ve Küçükköy Mahallelerinde de anma töreni yapıldı.
Anma töreninin ikinci etabı ise; Cunda Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda Ayvalık Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından düzenlenen programla sürdü.

 

 

DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERE ÖDÜLLERİ VERİLDİ

Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Bahadır’ın konuşmasının ardından;  Ayvalık Kaymakamı Gökhan Görgülüaslan, Garnizon Komutanı Fevzi Koyuncu ve Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin  tarafından Atatürk Haftasıyla ilgili düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Ödül töreninin ardından Ayvalık Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı günün anlam ve önemine ilişkin sunum ile oratorya gösterimi ile program sona erdi.


 


AYVALIK BELEDİYESİ’NDEN MEVLİD-İ ŞERİF VE LOKMA HAYRI

Programın sonrasında saat 12.30’da Ayvalık Belediyesi tarafından Merkez Saatli Camii’nde Mevlid-i Şerif okutuldu ve lokma hayrında bulundu.

Başkan Mesut Ergin; “Sonsuza kadar var olacak bir Cumhuriyeti bize armağan eden, keskin ileri görüşüyle yolumuzu aydınlatan, dünyada eşi benzeri olmayan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikal edişinin 81. yılında da kalplerimizde tükenmeyen bir sevgi ve saygıyla yaşamaya devam ediyor. Çizdiği yolda, gösterdiği hedefe yılmadan yürüyeceğimize söz veriyor, Atamızı özlem ve rahmetle anıyorum.” ifadelerini kullandı.

 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×