Bu Makale
198 Tekil
Görüntülendi.
Kana Susamış Slovenya Başbakanı Janez Jansa'nın hedefi; savaş çıkarmak...

Kana Susamış Slovenya Başbakanı Janez Jansa'nın hedefi; savaş çıkarmak...

 

Bu büyük bir skandal! Bosna'nın haritadan silinmesini öngören belge ortaya çıktı. Bosna - Hersek'i kimler haritadan silmek istiyor.

Avrupa Birliği dönem başkanlığını yakın zamanda Portekiz'den devralmaya hazırlanan Slovenya'nın, İslam karşıtı Başbakan Janez Jansa'nın Bosna Hersek'in parçalanmasını öngören bir belgeyi AB Konseyi'ne gönderdiği ortaya çıktı.

 

Çok sayıda diplomatın da doğruladığı belgede, Türkiye'nin bölgedeki boşluktan faydalandığı iddia edilirken özellikle Bosna Hersek ve Kuzey Makedonya'da son derece etkili olduğu maddesi de yer alması dikkatlerden kaçmadı.

 

Skandal belgede beş ülkenin sınırları yeniden çizilirken Bosna Hersek topraklarının bir bölümü Sırbistan ve Hırvatistan'a veriliyor.

 

Bosna Hersek'in sınırlarını değiştirmek istiyorlar. Kan dökerek yapamadıklarını şimdi masa başında yapmak istiyorlar!

 

1992 - 1995 yılları arasında silahsız masum Müslüman Boşnak'lara Sırp'ların uyguladığı soykırıma sessiz kalan Janez Jansa şimdi savaş çığırtkanlığı yapıyor.

 

Acaba bu planı bağlı olduğu kilise mi verdi eline? Dünyada kiliselerin çıkardığı savaşları bilmeyenler yok herhalde, Kiliselerarası güç savaşı dünyada kan akmasına sebep oluyor.

 

Sırp'ları ve Hırvat'ları çok seviyorsa Slovenya'yı bu ülkelere versin.

Slovenya Başbakanı olarak öncelikli işi ülkesini yönetmek olması gereken bu kişi, bunun yerine İslam ve Boşnak düşmanlığı yaparak haddini aşıyor.

 

Ben de şunu soruyorum bu İslam karşıtlığı ile bilinen Jansa'ya sizlere bu akılları Kiliseniz mi veriyor?

 

Sizin gibi zihniyete sahip olan kişiler Yahudilere neler yaptığı bilinmektedir.

Osmanlı döneminde hiçbir Hıristiyan eziyet görmezken sizler Hıristiyanlara bile zulüm yapan beyinlere sahipsiniz.

 

Kilisenizin ve sizlerin ellerinizden masum insanların kanı akıyor.

 

Sen kim oluyorsun da Bosna Hersek'in, Arnavutluk'un, Kosova'nın topraklarını pay ediyorsun. Pay etmeye kalkıyorsun.

 

Senin hedefin Müslüman Boşnak'ları yok etmekse yanılıyorsun. O topraklarda sizler yokken Boşnak'lar vardı bundan sonra da olacaklar ve toprak bütünlüğünü sizin gibi savaş meraklılarına ülkelerini parçalatmayacaklar. Yani böl parçala yönet yapamayacaksınız.

 

O coğrafyanın sınırlarını değiştirmek sizin haddiniz değil bunu unutmayın ve o sınırları değiştiremezsiniz.

 

Sizin amacınız savaş çıkarmak olmalı. Daha önceden belirlenmiş olan ülke sınırlarını siz hangi hakla yeniden düzenlemeye kalkıyorsunuz bu görevi size kim ya da kimler verdi? Yine söylüyorum Sırp'ları çok seviyorsanız Slovenya'yı Sırbistan'a bağlayın.

 

1992-1995 arası yaşanmışlıklara rağmen Boşnak'lar karşılarında nasıl bir kana susamış yaratıkların olduğunu bu belgeler gösteriyor.

 

Böyle bir şeyin gerçekleşmesini bırakın konuşulması bile bir Boşnak olarak beni gerçekten fazlasıyla üzüyor. Türkiye Cumhuriyeti Devleti bu konuda neler yapacak

 

Son sözüm Türkiye’de bulunan Boşnak derneklerine, bu açıklamalara nasıl bir tepki koymayı düşünüyorsunuz?

 

1992-1995 yılları arasında Sırp'ların, Müslüman Boşnak'lara uyguladığı soykırımında neredeydiniz? sormadan edemiyorum, sizler nasıl bir kana susamış yaratıklarsınız, sizin de elinizde Müslüman Boşnak kanı var.

 

Sağlıcakla kalın

  
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×