banner183

CHP’li Sertel; İzmir kırmızı alarm veriyor!

CHP’li Sertel’den İzmir’deki test sonuçlarına ilişkin çarpıcı açıklama

Halk Sağlığı laboratuvarları ve diğer hastanelerde yapılan test sonuçlarının hariç olduğunu vurgulayan Sertel, sadece Ege Üniversitesi Hastanesi’ne bakıldığında bile Sağlık Bakanı tarafından açıklanan rakamların doğruluğuna inanmanın mümkün olmadığını söyledi.

SON ÜÇ GÜNDE EGE’DE POZİTİF SAYISI 2 BİN 885

Ege Üniversitesi Hastanesi’nde yapılan testlere ilişkin son üç günlük veriye ulaştığını dile getiren CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, ulaştığı verileri şöyle sıraladı:

“6 Kasım Cuma günü 5 bin 236 test yapılmış. Bu testlerin bin 177’si pozitif. 7 Kasım Cumartesi yapılan 798 testten 254’ü pozitif. 8 Kasım Pazar günü yapılan 5 bin 61 testten ise bin 454’ü pozitif çıkmış. Yani sadece Ege Üniversitesi’ndeki son üç gündeki hasta sayısı 2 bin 885. Bu sonuçlar sadece Ege Üniversitesi Hastanesi’ne ait. Halk sağlığı laboratuvarları ve diğer hastaneler hariç. 8 Kasım Pazar günü Sağlık Bakanı Türkiye genelindeki hasta sayısını 2 bin 516 olarak açıkladı. Bunun yüzde 50’sinden fazlası İzmir’de ve tek bir hastanede ise İstanbul’da, Ankara’da ve diğer şehirlerdeki hasta sayısı çok mu az? En başından beri bu işte ve açıklanan rakamlarda yanlışlık olduğunu biliyoruz. Ama gerçek veriler ısrarla halktan gizleniyor. Nasıl ‘ekonomi iyi, pik yaptı’ demekle ekonomi iyiye gitmiyorsa, hasta sayısı az demekle de hastaların sayısı azalmıyor. Gerçeklerin er ya da geç ortaya çıkmak gibi bir huyu var. İnsanlarımızı kandırmaya kimsenin hakkı yok. Öte yandan İzmir’deki hastanelerin yoğun bakımlarının da dolu olduğunu biliyoruz. Sadece üç günlük verilere bakıldığında bile İzmir’deki pozitif hasta sayısında ciddi bir artış olduğunu görüyoruz. İzmir kırmızı alarm veriyor. Depremden sonra bir de virüs vuracak İzmir’i. Yetkilileri doğruları açıklamaya ve gerekli önlemleri almaya davet ediyorum.” 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163